forum+topic_location forum+forum_index » General » General Chat
SkyRadyo İzmir
SkyRadyo İzmir Mayıs 31
arkadaşlar herkeze selam. Bugün sizlere carrier grade nat sisteminde olan internet kullanıcıları için alternatif bir yol buldum. "100 ile ip adresim başlıyor ,bu yüzden port açamıyorum" sorusu bu aralar bana çokca sorulan sorulardan bir tanesidir..

bildiğiniz üzere türkiyedeki ip adreslerinin tükenmesinden dolayı her 2-3 kişiye aynı ip adresini vermeye başladılar. bu ip adresleri modem arayüzünde 100 ile başlıyor ama herhangibi bir ip sorgu sitesinde farklı bir ip yazıyor.

100 ile başlayan ip adresine sahip olan kullanıcılar asla port açamazlar. çünki türkiyede bir başkasıda aynı ip adresini kullandığından port açılamıyor. internet servis sağlayıcınız ile konuşsanızda nafile...

size beliirli bir ücrete sabit ip almanızı öneriyorrlar. Fakat bu adilmidir ? sizin ile aynı parayı veren başka bir internet kullanıcısının ip adresi farklı iken sizin ki 100 ile başlıyor. ilk yapılması gereken internet servis sağlayıcınız ile görüşüp ip adresini değiştirmelerini söylemeniz gerekir.

eğerrki olumlu bir sonuç alamazsanız btk ya şikayet edebilirsiniz.

fakat başka bir çözümü yok mu diye sorabilirsiniz ?

işte ben bu soruya çare aradım ve buldum. bugün sizlerle aynı sorunu yaşayan arkadaaşlar için bu konuyu açtım. ayriyeten aynı sorunu yaşamayan arkadaşlar da şimdi göstereceklerimden yararlanabilirler.

şimdi size göstereceğim yöntem ile kendinize ip adresi yerine kullanacağız bir adres ve port alacaksınız. bu işlem ücretsiz ve sınırsız şekilde kullanabilirsiniz. Fakat ücretsiz olduğu için sadece 1 aadres ve 1 port ile sınırlamışlar. Yanlız bize 1 port bile yeterlidir. bütün işlerimizi 1 port görür.

ngrok programını bilirsiniz.ngrok’un en kötü yanı programı kapatıp açtığınız da size farklı bir adres vermesidir. bu yüzden bir trojan hazırladığınızda ip adresi ve port numarası yerine yazdığınız adresi birdaha kullamamadığınız için yaptığınız trojandan birdha iletişim kuramıyorduk. Fakat şimdi göstereceğim yöntem ile bu sıkıntı ortadan kalkacak ve artık sabit bir adresiniz,portunuz olacaktır....

evet artık başlayalım.. Video yu sonuna kadar izleyin. Hem linux , hemde windowsa kurulumunu gösterdim.

https://portmap.io/ sitesinden kenimize video daki gibi bir hesap açıyoruz ve gerekli ayarları

yapıyoruz.bilgisayarımız da openvpn kurulu olması gerekmektedir. kali linux da openvpn zaten kurulu olarak geliyor. eğerki kurulu değilse aşağıdaki komutu terminale yazark yükleyiniz

apt-get install openvpn

windows kullanıcıları ise openvpn yi resmi internet sitesinden indirebilirler.

https://openvpn.net/index.php/open-source/downloads.html

şimdi en önemli kısıma geldik. İlk önce modem arayüzüne giriyoruz ve güvenlik bölümüne giriyoruz. modem güvenliğini devre dışı bırakıyoruz.eğerki modem arayüzün deki güvenliği devre dışı bırakmazsak , bağlantı gelmez.

Windows kullanıcıları buna ilave olarak denetim masasındaki güvenlik bölümüne girip, güvenlik duvarını tamamen kapatıyorlar.yani windows kullanıcıları hem modem arayüzündeki güvenlik duvarını kapatıyor,hemde denetim masasındaki güvenlik duvarını kapatıyor.

portmap.io sitesinden indirdiğimiz .ovpn uzantılı dosyayı openvpn programı ile açıyoruz.

terminale :

openvpn --config buraya_ovpn_adını_yazıyorsunuz,

windows kullanıcıları ise openvpn programlarını bilgisayarına kurduktan sonra , sağ alt köşede
çıkan openvpn simgesine sağ tıklayarak import file butonuna tıklayıp , portmap.io sitesinden indirdiğimiz .ovpn uzantılı dosyayı seçiyoruz ve aç diyoruz. Daha sonra tekrar sağ alt köşedeki openvpn simgesine tıklayıp bağlan diyoruz.

portmap.io sitesindeki ip adresi ve port yerine kullanacağımız adresi alıp bilgisayarımız da biryere kayıt ediyoruz. artık bu adresimiz hiçbir zaman değişmeyecek. yani ngrok adlı programda olduğu gibi her açıp kapattığımızda , adresimiz değişmeyecektir. böylece oluşturduğumuz trojanlardan birdaha iletişimimiz kesilmeyecektir.

artık sınırsız şekilde bu adresi kullanabilirsiniz. bu adresin + yönleri ise, bilgisayarınızı alıp bir misafirliğe gittiğinizde , evde olmadığınız için modemden port açamayaktınız. fakat bu gösterdiğim yöntem ile evinizden nekadar uzakta olursanız olun, artık modeme ihtiyacınız olmadan işinizi görebilirsiniz....
forum+post_edited SkyRadyo İzmir Mayıs 31